FABİSAD’tan Fantastik Almanak

Fantastik ve Bilimkurgu Sanatları Derneği’nin (FABİSAD), 2015 yılı için hazırladığı ve ücretsiz olarak indirilebilen Almanak, üye yazarların öykü, deneme, makale ve çizimlerinden oluşuyor

Fantastik ve Bilimkurgu Sanatları Derneği (FABİSAD) üyesi yazar ve çizerlerin öykü, deneme, makale ve çizimlerinden oluşan “FABİSAD Almanak 2015” Entropol Kitap tarafından dijital ortamda ücretsiz olarak yayımlandı.

Geçtiğimiz yılın ve Fantazya ve Bilimkurgu Sanatları Derneği’nin (FABİSAD) panoraması niteliğindeki bu seçki, dernek üyesi yazar ve çizerlerin fantastik, bilimkurgu ve korku türlerinde öykü, deneme, makale ve çizimlerinden oluşuyor. Almanakta yer alan öykü ve makalelerin bazıları daha önce çeşitli yerlerde yayımlanmış eserlerken diğerleri ilk defa bu seçkide okur karşısına çıkıyor.

E-kitap formatında yayımlanan kitabı http://www.entropolkitap.com/kitap/fabisad-almanak-2015/ adresinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

FABİSAD: ‘Doğrudan okura ulaşmayı hedefledik’

FABİSAD, hazırladığı bu farklı Almanak için, internet sitesinde yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Türkiye’de fantastik, bilimkurgu ve korku dallarında eserler veren sanatçıların yapıtlarından oluşan bir seçkiyle karşınızdayız.

Edebiyat başta olmak üzere sanatın her dalında hayal gücünü yükseltmeyi amaçlayan Fantazya ve Bilimkurgu Sanatları Derneği (FABİSAD) olarak ilkini hazırladığımız “FABİSAD Almanak 2015”’i, yeni yıl hediyesi olarak sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

FABİSAD’ın panoraması niteliğindeki bu seçki, dernek üyesi yazar ve çizerlerin fantastik, bilimkurgu ve korku türlerinde öykü, deneme, makale ve çizimlerinden oluşuyor. Almanakta yer alan öykü ve makalelerin bazıları daha önce çeşitli yerlerde yayımlanmış eserlerken diğerleri ilk defa bu seçkide okur karşısına çıkıyor.

Öykülerin büyük çoğunluğunun konusuna, işlenişine, anlatısına baktığımızda, son birkaç yıldır yaşananların düş dünyamıza etkilerini görmek mümkün. Almanak bir yandan da bu tezahürü kayıt altına aldığı için özel. Bu derlemeye aldığımız eserler “gerçekliği yansıtan ve anlatan” tarafları ile Almanak kelimesinin hakkını veriyor.

Hayli zengin, yeri geldiğinde içinde bulunduğumuz zamanı işaret eden, yeri geldiğinde öteki zaman ve mekânları anlatan rengârenk ve dopdolu bir içeriğe sahip, hemen herkese hitap eden bir hikaye var.

Bu yıl bir ilk olması nedeniyle de özel bir öneme sahip olan FABİSAD Almanak, FABİSAD’ın gelecek yıllarda da gelenek haline getirmeyi planladığı bir çalışma. Bu seçkinin bir diğer özelliği de e-kitap olarak, ücretsiz yayımlanmış olması. Okurların FABİSAD üyelerinin eserlerine, ilk elden ve ücretsiz olarak ulaşmasını sağlamak amacıyla Fabisad Almanak 2015′i dijital platformda yayımlamayı tercih ettik. Bu sayede okurla eser arasındaki dağıtım, satış gibi piyasa gerçeklerini teğet geçerek sizlere doğrudan ulaşmayı ve okuma keyfini en üst seviyede sunmayı amaçlıyoruz.

Daha özgür, daha üretken, daha mutlu bir yeni yıl diliyoruz.

2016, hayal kurmaktan, hayalinizi anlatmaktan hiç korkmayacağınız, hiç bıkmayacağınız bir yıl olsun.

Ne de olsa, “Hayal kurmak özgürleştirir!”

Keyifli okumalar.

 

Habersiz kalmayın
Bütenimize abone olun