Alice Cooper Lucifer’a karşı: Çizgi roman serisi geri döndü

Dynamite Entertainment, ünlü Rock yıldızı Alice Cooper’ın ana karakter olduğu çizgi roman serisini sekiz yıl sonra yeni bir hikayeyle hayata döndürdü.

Çizgi roman dünyası değişik denemelere sahne olmaya devam ediyor. Popüler kültür alışverişlerinde çoğunlukla besleyen konumda yer alan bu dünya, bazen de tersini yaparak dizilerden, filmlerden hikayeleri kendi elementleriyle yeniden oluşturmaya çalışıyor. Bunun son örneği Rock müziğin dünyaca ünlü ismi Alice Cooper’ın bir çizgi roman karakteri olarak karşımıza çıkması oldu. Dynamite Entertainment, aslında 2014-15 yıllarında yine Alice Cooper’ı bir çizgi roman karakteri olarak karşımıza çıkarmıştı. Yani bu bir ilk deneme değil hatta Marvel’in 1979 tarihli “The Last Temptation” isimli bir Alice Cooper çizgi romanı da bulunuyor. Dynamite Entertainment’ın altı sayılık macerası o zaman erken rafa kalkmış ve pek ses getirmemişti. Aradan geçen sekiz yılın ardından yeni yazar ve çizerlerle çizgi roman karakteri Alice Cooper, yeni bir hikaye ile karşımıza çıkıyor.

Kesişim noktasında bir müzik kulübü

Dynamite Entertainment’ın yeni serisini Rodney Barnes kaleme alırken, işin görsel tarafında Edu Menna yer alıyor. Hikayemiz meleklerin de şeytanların da gidebildiği, yolların kesiştiği bir noktada yer alan Crossroads Jazz Kulübü’nde başlıyor. Yalnızca tüm zamanların en iyi müzisyenlerinin sahne alabildiği bu kulüpte Elvis Presley, Prince, Micheal Jackson, Dizzy Gillespie, Miles Davis gibi isimleri görüyoruz. Tabii burada çok Amerikan bir seçki olduğunu göz ardı edemiyoruz. Nerede Aşık Veysel? Yoh!

İblis avcısı Alice Cooper

Crossroads Jazz Kulübü’nde Lucifer, müzisyenlerle konuşurken, Prince araya girerek Lucifer’i kışkırtıyor. “Bizim için çalmak bir şey ispat etmez. İnsanlara kendini sevdirirsen ‘Beautiful One’ olursun” diyor.  Lucifer, bu sözün üzerine dünyaya giderek “sevilen” bir yıldız olmaya çalışıyor. Ancak adil oynamak şeytanın yapacağı bir iş değil. Lucifer, rakiplerinin başına türlü iş getirerek onları aradan çıkarıyor. Yani rekabet etmek yerine rekabeti ortadan kaldırıyor. Bu sırada melek Başmalek Gabriel (Cebrail) Alice Cooper’a ulaşarak onu uyarıyor. Yeni albümünün ardından turne aşamasında olan Cooper’ın başına türlü tuhaf işler geliyor. Bu olaylardan birinde Cooper’ın “Demon Slayer” yani iblis avcısı olduğunu öğreniyoruz. Şarkıları çizgileri aşan Cooper’ın iblis fanları bile var ve bu fanlar Cooper çalmaya başlayınca etkisiz kalıyor.

Kim kazanacak?

Sekiz yıl aradan sonra gelen yeni Alice Cooper serisi, Alice Cooper’ın Lucifer’a karşı hem müzikal hem fiziksel bir kapışmaya sahne olacağı bir seri olarak karşımıza çıkıyor. İlk puanlamaların sınıfı geçer türden olduğunu ama çok yukarılarda da olmadığını belirtelim. Serinin kaç sayı olacağına dair bir açıklama yok ama bu karanlık sularda gezinen hikaye takip edilmeye değer duruyor. Bakalım Alice Cooper mı Lucifer mı kazanacak? Keşke şu seriye bir de düet şarkı çıkarsalardı =)

Habersiz kalmayın
Bütenimize abone olun