Yeni albümü yeni yılla geliyor!

Blackstar’la Ziggy Stardust ve uzay temalı şarkılarına geri döneceğinin sinyallerini veren David Bowie’nin yeni albümü Ocak ayında yayınlanacak

David Bowie‘nin “Blackstar” adı verilen yeni albümünün önümüdeki Ocak ayında yayınlanacağını duyuruldu. Albümün, Bowie’nin 69. doğum günü olan 8 Ocak 2016’da yayınlanması bekleniyor. The Times‘ta yer alan habere göre, Bowie New York’taki Magic Shop adlı bir stüdyoda yerel caz müzisyenleriyle çalışarak yedi şarkıdan oluşan yeni bir koleksiyon oluşturdu. Albümle aynı adı taşıyan ilk single “Blackstar”ın 19 Kasım’da yayınlanacağı belirtiliyor. Daha önce, yeni bir İngiliz TV dizisi “The Last Panthers”ın tema müziği olarak kullanılacağı da ortaya çıkan söz konusu şarkı aynı zamanda Bowie’nin Enda Walsh’la birlikte yazdığı müzikali “Lazarus”ta da çalınacak.

The Times, David Bowie‘nin iki yıllık bir aradan sonra çıkardığı bu yeni albümün yetmişlerin Alman grupları Can ve Kraftwerk’i de hatırlattığını ifade ediyor. Yine oldukça sıradışı olduğu söylenen yeni albümün ayrıca, Gregoryan ilahiler, soul, çeşitli elektronik ritimler ve Bowie’nin uzaktan gelen vokalleriyle dikkat çektiği belirtiliyor.

 

 

 

Habersiz kalmayın
Bütenimize abone olun