Foodiefest: Hafta sonu güneşini festival güneşine dönüştürmek!

İstanbul Lifepark’ın ev sahipliği yaptığı Foodiefest, sokak yemekleri, müzik ve temiz havayı bir araya getirerek hafta sonu katlanır sandalyesini alıp kaçmak isteyenin kalan tüm ihtiyaçlarını karşılıyor.

İstanbul Lifepark, İstanbullular için güzel bir organizasyona imza atmış. Bahçeköy’de ormanlık alanda bulunan ve düğünler dahil birçok organizasyona ev sahipliği yapan Lifepark, İstanbulluların bir hafta sonunda arayacağı her şeyi bir pakete koyarak bunu bir festivale çevirmiş. Ağaçlar altında temiz hava, vegan seçenekler dahil birbirinden farklı yemek çeşitleri ve saat gündüz 1’den gece 12’ye kadar kurulu bir sahnede art arda konserler… Ziyaretçilerin kendi katlanır kamp sandalyelerini birlikte getirdiği, alanı özgürce kullandığı bir festival Foodiefest. Sandalyesi olmayanlar için de masalar ve tabii çimenler mevut. Yani aslında Maçka Parkı, Sanatçılar Parkı, Hacıosman Korusu gibi yeşil alanlara kaçtığımız hafta sonlarını “Size biz müzik de verelim. Sokak lezzetlerini de biz ayarlarız.” diyerek bir organizasyona çevirmişler. İki alanda dizili yemek firmalarından biletinize dahil iki yemek seçebiliyorsunuz. Bu anlamda bilet fiyatı da göründüğünden daha uyguna geliyor.

Herkese göre yemek seçenekleri

Foodiefest’e çalıştığım kurumun görevlendirmesiyle tek başıma gittim. Tek başıma gittiğim için de biraz erken kaçtım. Yine de burada kaldığım süre içerisinde kişisel gözlemlerimi paylaşmak istedim. Yemeklerden başlayalım: Deli gibi her lezzetin peşinde koşan birisi değilim ama sanıyorum her şeye merakla ve boğazında bir gıdıklanmayla yaklaşan çok insan var. Yemek seçeneklerinin daha çok yeni yeni ortaya çıkan mekanlardan oluştuğunu söyleyebilirim. Sadece bir büyük fast food markası gördüm. Diğerleri keşfetmeye açık butik mekanlardı. Bu da lezzet arayışı içerisinde olanlar gayet iyi. Vegan seçeneklere yer verilmesi de önemli bir artı. Eksik tarafı ise sadece bir kahvecinin olmasıydı diyebilirim. Belki gözümden kaçmıştır ama en azından bir tane daha olsa seçenek olurdu diye düşündüm. Birçoğumuz için kahve bir alışkanlık sevgili Foodiefest! Kahveli Okur’uz nihayetinde =)

Pozitif bir liste

Müzik kısmına gelirsek: Bulunduğum süre içinde Melis Fis ve Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars’ın sahne performansına denk gelebildim. Öncelikle sahnenin önündeki açık alanın herkese yettiğini, bu konuda kimsenin sıkıntı çekmediğini belirtebilirim. Ses sistemi de sorunsuz gözüküyordu. Listedeki sanatçılar iyi vakit geçirmeye yönelik gibi geldi bana. Pozitif, içinde yaşadığımız zamana göre, festivalin iyi vakit geçirtme amacına göre… Melis Fis’i çocukların çok sevdiğini gördüm. Onun konserinde tüm çocuklar en öne geçmişlerdi. Sonra dönüp oyun oynadılar =)  Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars da bence çok keyifliydi. Hem dünya müziklerini bir arada sunmasıyla hem de Sicimoğlu’nun şarkı aralarında yaptığı seyirciyle keyifli sohbetiyle. Foodiefest’te cece Buray, Köfn ve DJ performansı ile devam etmiş. Ben oralara kalmadım ama kalanlar için keyifli geçtiğinden eminim.

Yaşama sevinci depolamak

İşin bir ayağı da ağaçlar altında, yeşil bir alanda olması. Foodiefest aile boyu bir piknik-festival gibiydi. Yeşil alanlara kaçmak isteyenler için sadece piknik sandalyelerini alıp kaçabilecekleri hazır bir paket gibi. Ama tabii konu İstanbul ve yeşil alanlarsa her zaman bir burukluk da içeriyor. Tabii bir de festivaller ve yaşama sevincimiz söz konusu. Hayat nefes alabildiğimiz, doğayla karşılıklı anlaşabildiğimiz bir şenlik olmalı, olmalıydı. Bugün elimizde birazı var, birazı yok. Yok olanlar için, hem yaşamdan hem yaşama sevincinden yana olmaya devam etmeliyiz. Evet; iki oksijen alınca düşüncelere dalmalar =)

Eylül ayında ikincisi geliyor!

Foodiefest, Eylül ayında tekrar düzenlenecek ve muhtemelen önümüzdeki yıllarda da devam edecek. İlk etkinlikte erken bilet alanlara indirim de vardı. Takip etmekte fayda var. Önümüzdeki etkinlikler nasıl olacak, kimler katılacak merak ediyorum. Bakalım, bekleyeceğiz ve göreceğiz. Benim izlenimlerim olumlu. Keyifli bir ortam, keyifli bir iş ve güneşli bir günden geriye depolanan yaşama sevinci…

Habersiz kalmayın
Bütenimize abone olun

Kahveli Okur sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et