Blomkamp’ın Yaratık’ına Ridley Scott engeli!

Efsane bilimkurgu serisi Alien’ın devamı niteliğindeki yeni Blomkamp filmi, Prometheus’un devam filmi Alien: Paradise Lost sebebiyle ertelendi. İki filmin de aynı evrenle ilişki kurması sebebiyle Blomkamp’ın filmi askıya alındı

Sırasıyla District 9, Elysium ve Chappie ile kendine has bir çizgi oluşturan yönetmen Neill Blomkamp’ın Alien (Yaratık) serisinin devamı niteliğinde yeni bir film çekeceğinin ortaya çıkması, hem Alien serisinin hayranlarını hem de Blomkamp’ın takipçilerini mutlu etmişti. Üstelik serinin beşinci filminde de başrolü yine Sigourney Weaver oynayacaktı. Ancak yeni gelen haberler, filmin biraz ertleneceği yönünde. Blomkamp, twitter hesabından yaptığı açıklamada yeni Alien 5’in, yine bir devam filmi olan Prometheus 2 sebebiyle şimdilik askıya alındığını duyurdu. Ridley Scott’ın yönetmenliği yaptığı ve 2017’de gösterime girecek olan Prometheus’un devam filmi Alien: Paradise Lost’ta da eski Alien filmlerine doğrudan bir bağlantı söz konusu. Yani iki Alien filminin çakışıp, başka olasılıkları öldürmesinin ve birbirlerini geçersiz kılmalarının önüne geçmek buradaki amaç gibi gözüküyor. Blomkamp’ın kendi Alien filminin akıbeti de Ridley Scott’ın filminin ardından belli olacak.

District 10 heyecanı

Filmi askıya alınan Blomkamp’ın takipçileri cephesinde şimdi yeni bir heyecan da su yüzüne çıkıyor. Blomkamp’ın Alien projesi ertelendi, o halde District 9’ın çoktandır beklenen devam film, District 10 için kollar sıvanabilir. Bu durum şimdilik bir söylenti de olsa önümüzdeki günlerde Blomkamp cephesinden bu yönde haberler alırsak da şaşırmayacağımız kesin.

 

Habersiz kalmayın
Bütenimize abone olun