Lisbeth başka ellere teslim!

2011’de hatırı sayılır bir gişe başarısı elde eden Ejderha Dövmeli Kız’ın devam filminin çekilmesine karar verildi. Ancak yeni film, hem yeni yönetmenle hem de yeni oyuncularla gelecek gibi gözüküyor

Stieg Larsson Milenyum Üçlemesi’nin beyazperdedeki hikayesi dolambaçlı bir yol almaya devam ediyor. Film önce 2009 ve 2010 yıllarında Danimarka orjinli iki filmle beyazperdeye aktarılmış, ardından Sony’nin haklarını satın almasıyla 2011’de Holywood yapımı, David Fincher imzalı versiyonuyla karşımıza çıkmıştı. Şimdi ise film, üçüncü kez elden geçiriliyor. Sony, Ejdreha Dövemli Kız’ın (The Girl with the Dragon Tattoo) devam filmini çekmek için kolları sıvadı. Ancak devam filmi Serinin ikinci kitabı olan Ateşle Oynayan Kız ve üçüncü kitabı Örümcek Ağındaki Kız’ı atlayarak ve/veya konuları birleştirerek seriye sonradan eklenen Örümcek Ağındaki Kız (The Girl in the Spider’s Web) üzerinden gidecek.

Yeni Lisbeth: Alicia Vikander

Yeni filmin David Fincher yönetmeliğinde çekilmeyeceği uzun zamandır konuşuluyordu. Şimdi buna ilaveten başrol oyuncuları Rooney Mara ve Daniel Craig’in de değişmesi gündemde. Serinin devam filmindeki Lisbeth Salander’i Ex Machina ve The Man from U.N.C.L.E. filmleriyle adından söz ettiren Alicia Vikander’in oynayacağı konuşuluyor. Vikander’in de Lisbeth Salander gibi bir Danimarkalı olması da bu tercihdeki ana etkenlerden biri olarak öne çıkıyor.

alicia-vikander
Alicia Vikander
Habersiz kalmayın
Bütenimize abone olun