Perdede sessiz bir doğuş hikayesi

İstanbul Modern ve Pera Müzesi’nin ev sahipliğini yapacağı II. Uluslararası İstanbul Sessiz Sinema Günleri bu yıl ‘Modern Kadının Doğuşu’ temasıyla 3-6 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek

Kino İstanbul tarafından organize edilen, İstanbul Modern ve Pera Müzesi’nin ev sahipliğini yapacağı II. Uluslararası İstanbul Sessiz Sinema Günleri bu yıl ‘Modern Kadının Doğuşu’ temasıyla 3-6 Aralık tarihleri arasında sessiz sinemanın eşsiz eserlerini izleyiciyle buluşturacak. Festival aynı zamanda sinemanın öncü örneklerini canlı müzik performanslarıyla bir araya getirecek.

İtalya’daki dünyaca ünlü sinematek Cineteca di Bologna ve Hollanda’nın saygın sinema müzesi Eye Filmmuseum’un kurumsal ortağı olduğu, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla gerçekleşecek festivalde Osmanlı dönemi görüntülerinden Diva filmlerine, Chaplin ve Keaton klasiklerinden Alman dışavurumculuğuna, Süfrajetler’den ‘renkli sessizlere’ kadar birçok bölüm yer alacak.

Sessiz Sinema Günleri’nin internet sitesi yapım aşamasında gözükse de bu güzel programla ilgili gelişmeleri Facebook sayfalarından takip edebilirsiniz.

İnternet sitesi için: http://www.sessizsinemagunleri.com/

Facebook sayfası için: https://www.facebook.com/sessizsinemagunleri

Habersiz kalmayın
Bütenimize abone olun