Kahve tasarımla buluşunca!

Tasarımı Polonyalı bir baristanın elinden çıkan iikone, kahve tutkusunu minimalist bir tarzla resmederken, endüstriyel tasarımın da en şık örneklerinden birini oluşturuyor

Kahve demleme ekipmanlarında her gün bir yenilik ortaya çıksa da bu yeniliklerin daha çok teknolojik yenilikler olduğunu görüyoruz. Bu kez özellikle tasarımıyla öne çıkan bir ürün, piyasayı sallamaya hazırlanıyr. Üstelik tasarımını yapan Bartosz Garliński, bir barista! Garliński, Polonya’da düzenlenen barista yarışmalarında da birden fazla olmak üzere finallere kadar yükselmiş. İikone, kendisinin endüstriyel tasarım alanına sunduğu ilk iş. Kız arkadaşı da bir barista olan Garliński, “Biz, insanlar güneş ve deniz için güneye giderken yağmurlu Oslo’ya kahve gezileri yapıyoruz.” diyerek kahve ile olan ilişkisini özetliyor.

Örümcek ayaklar üzerinde!

Garliński’in tasarımını yaptığı iikone, birer örümcek ayağı gibi gözüken paslanmaz çelikten yapılma dekoratif ayaklar, üst kısmında kahvenin demlenmek üzere konduğu kağıt filtreli ve yine etrafı paslanmaz çelikten bir bölüm ve kahvenin son halini aldığı alt kısımda klasik tarzda bir cam bölümden oluşuyor. Konik kısımda kahve filtresi haricinde orayı tutan ek bir konik malzemenin olmaması dikkat çekiyor. Performasn açısından Saint Anthony’nin minimalist kahve demleyicisi Phoenix’e benzetile iikone, buna karşılık kahvenin oluşma sürecini daha temiz bir görüntü ile gözler önüne seriyor. iikone’nin satışları şimdiden başlasa da teslimatlar Ocak 2016’dan sonra yapılacak. Filtreleri ve çelik halkası özel ahşap kutuda gönderilen ürünün satış fiyatı ise tastamam 599 Dolar.

iikone ek (1)

 

iikone ek (2)

Habersiz kalmayın
Bütenimize abone olun