Netflix’ten Prince belgeseli geliyor!

Müzik tarihinin en yetenekli en özel isimlerinden birisi olan Prince’in hayat hikayesi bir Netflix belgeseli olarak izleyiciyle buluşacak

Netflix, popüler dizilerin yanı sıra kendi bünyesinde müzik tarihiyle ilgili oldukça güzel belgeseller barındırıyor. İşte o müzik tarihinin en yetenekli, en özel, en ayartıcı, en iyi dans eden, en iyi gitar çalan ne kadar en varsa bünyesinde toplayabilen isimlerinden Prince’in (Prince Rogers Nelson) hayat hikayesi de bir Netflix belgeseline dönüşüyor. Plak şirketleriyle anlaşmazlıkları olan, müziğini dijital platformlara satmamayı tercih eden, Youtube’da videolarının paylaşılmasını istemeyen Prince, bu yüzden de biraz gözlerden uzak bir yıldıza dönüşmüştü. Ölümünün ardından ise ironik bir şekilde Prince videoları açılan resmi hesapla yakınları tarafından paylaşılmaya, plak şirketlerine satmaktan vazgeçtiği, yayınlanmamış albümleri yayınlanmaya başlandı.

Oscar adayı yönetmen koltuğa geçiyor

Belgeselin yönetmenliğini Selma, 13th ve A Wrinkle in Time filmlerinin yönetmeni Ava DuVernay yapacak. DuVernay  yine bir Netflix yapımı olan 13th isimli belgeseli ile Oscar’a aday gösterilmişti. Prince’in bütün bağları çözerek müzik yaptığını ve müzik aracılığıyla kalbindeki her şeyi paylaştığını anlatan DuVernay, bu filmi ancak ve ancak sevgi ile yapabileceğini ve olabildiğince özen göstereceğini söylüyor.

2016 yılında hayatını kaybeden Prince’in tüm hayatını ve müzik ariyerini ele alacak olan belgeselin yayınlanma tarihi henüz açıklanmadı. Çok bekletmemelerini umuyoruz = )

Habersiz kalmayın
Bütenimize abone olun