SaturDox Belgesel Buluşmaları başlıyor

Bu yıl 7. yaşına giren SaturDox Belgesel Buluşmaları, Suriye’deki sorunlara ayna tutan filmleri sinemaseverlerle buluşturacak

SaturDox Belgesel Buluşmaları 7. yılında programını Suriye’ye ayırıyor. Yanıbaşımızda giderek şiddetlenen savaş diplomasisinin iyice görünmez kıldığı, bombaların, kurşunların, füzelerin altında ayakta kalmaya çalışan veya kelle kolukta sınırları aşarak çocuklarına yeni bir hayat arayan Suriyeliler, altı hafta boyunca gerek filmler gerekse söyleşiler aracılığıyla kendilerini anlatacak.

Hangi filmler gösterilecek?

5 Mart’ta başlayacak program kapsamında her iki haftada bir cumartesi günleri olmak üzere, Hayat, Aşk, Ölüm ve Bazen Devrim Üzerine Gerçek Hikâyeler (True Stories of Life, Love, Death and Sometimes Revolution), Suriye: Yazılmakta Olan Tarihten Enstantaneler (Syria: Snapshots of History in the Making), Ev (Home), Nûjîn (Yeni Yaşam), Suriyeli Kadınlar (Queens of Syria) gibi filmlerin yanı sıra Türkiye’deki Suriyeli mülteciler üzerine kısa filmler seçkisi izleyici ile buluşacak. Ayrıca film gösterimleri ile birlikte yönetmenlerle, aktivistlerle söyleşiler de gerçekleştirilecek.

Programın tamamına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

http://www.documentarist.org/saturdox/saturdox_7/2016_program_tr.html

Etkinlik sayfası:

https://www.facebook.com/events/457063077822683/

* Haber görseli program kapsamındaki Queens of Syria isimli filme aittir.

Habersiz kalmayın
Bütenimize abone olun