Kahveli Okur öneriyor: Yılbaşı hediyeleri

Güzeller güzeli bir kupa, kahvenizi ısıtan bir mug, içinizi ısıtan bir mumluk, tasarım, sanat hepsi bir arada. İşte Kahveli Okur’dan yeni yıl için hediye önerileri

Yeni yıl yaklaşırken sevdikleriize neler alabilirsiniz? Bu soru herkesin kafasını kurcalıyor şu anda. Kahveli Okur olareak oturduk ve sizin için inceledik. Nereden başlasak, nasıl anlatsak demeden işe koyulduk.

Onu Üç Tutkusu’ndan yakalayabilirsiniz

Öncelikle kahve severler için sitemizde haberini de verdiğimiz Üç Tutku: Kitap, Kahve ve Çikolata Festivali, kahve seven bir yakınınız için iyi bir hediye alabileceğiniz bir etkinlik olabilir. 18-27 Aralık tarihleri arasında Harbiye Askeri Müzesi’nde düzenlenecek olan etkinlikte kahve malzemeleri, ekipmanları bulabilirsiniz. Katılan yazarlara kitap imzalatarak sevdiklerinize sürpriz yapabilirsiniz. Katılımcılar arasında Pomstore‘un tasarım bardakları da dikkat çekiyor. Bizden söylemesi.

pomstore
Pomstore tasarım fincanları

İstanbul Modern’den Yılbaşı Özel

Sanat severler için 17 Aralık’ta ilginç bir etkinlik gözümüze çarpıyor. İstanbul Modern’de yer alan sergi ve projelerden esinlenen geniş koleksiyonunun yanı sıra çok sayıda özgün ürün seçeneğini içeren ve sanatla tasarımı buluşturan İstanbul Modern Mağaza, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Maison Française dergisiyle birlikte, tasarım ve sanat konseptiyle hazırladığı “Yılbaşı Özel” buluşmasını gerçekleştiriyor.

Maison Française okurlarının İstanbul Modern Mağaza’da yer alan seçkin tasarımcılarla bir araya geleceği “Yılbaşı Özel” buluşmasında, seçili ürünlerde %50’ye varan indirim yapılıyor ve özel ikramlarla davetlilerin keyifli bir zaman geçirmeleri hedefleniyor. Etkinlik, 17 Aralık 2015 Perşembe günü saat 18.00 – 20.00 arasında gerçekleştirilecek. İstanbul Modern Mağaza’nın sitesinde de güzel hediyelik eşyalar bulabilirsiniz.

Kadıköy’de tematik pazar

Bu etkinliğimiz ise Kadıköy’e yakın olan ya da ulaşabilecek olanlar için. Kadıköylü tasarımcıların kurduğu Pop-Up Kadıköy tasarım pazarı kapısı farklı çevrelerden katılımcılara da açarak tematik pazar anlayışını genişletiyor. Vegan yemek seçeneğinin de sunulacağı pazarda 6.45’ten yayın seçkisi, çizgi romanlar, defter, tshirt, kol düğmesi, cüzdan, çanta, bardak altlığı, poster, sticker, takı gibi pek çok farklı alanda ürün yer alacak. Etkinlik 20 Aralık, saat 14.00-19.00 saatleri arasında Arkaoda’da gerçekleşecek.

Kahve zincirlerinde hazırlıklar tamam

Kahve zincirlerinde de yılbaşı için kupa, mug gibi hediyeler bulabilirsiniz. Örneğin Starbucks’da Christmas Blend adıyla dönemsel bir kahve satılıyor. Bu dönemsel kahveyle birlikte yeni yıla özel kupalar da var. Tchibo ise, Hediye Fikirleri temalı bir koleksiyon sunuyor. Star Wars Hediye Seti, Atkı Bere Hediye Seti, kahveli, fincanlı hediye setleri ve yılbaşı ağacı için oldukça güzel gözüken süsler dikkat çekiyor.

 

starbucks-yilbasi
Starbucks yılbaşı ürünleri

Mum aksesuarları için Tepe Home

Dekoratif ürün ve diğer ev eşyalarında her zaman başarılı olan Tepe Home‘a da göz atmanızı tavsiye ederiz. Yılbaşı süsleri yine oldukça güzel. Tepe Home’da favori ürünlerimiz ise mumluk ve mum aksesuarları bölümünde. Bakmadan geçmeyin.

Mudo’dan yeni yıl Mug’ı

Kahve termosu (Mug) arayanlar içinse Mudo’daki Deer Termos Mug dikkatimizi çekiyor. Mudo‘da yalnızca Mug değil, yılbaşı için birçok hediye bulabilirsiniz. Oldukça güzel ürünler hazırlanmış.

mudo-yilbasi-mug

 

Bizim kısa araştırmamız bu kadar. İşinize yarayacağını umar, iyi seneler dileriz.

Habersiz kalmayın
Bütenimize abone olun