Yarın rengarenk bir festival başlıyor

Grafiti, çizgi roman, illüstrasyon ve animasyon sanatçılarının eserlerini sergileyeceği İstanbul Comics and Art Festival 8-10 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek

Grafiti, çizgi roman, illüstrasyon ve animasyon gibi birbirinden renkli sanat dallarını bir araya getiren İstanbul Comics and Art Festival, yarın başlıyor. Pazar günü sona erecek olan festival ile yorucu ülke gündemini kenara bırakarak biraz nefes alabilirsiniz. 08-09-10 Eylül 2017 tarihleri arasında, Kadıköy Moda’da yer alan St. Joseph Derneği Sosyal Tesisleri, Club Quartier’de ikincisi gerçekleştirilecek olan, İstanbul Comics & Art Festival, en iyi karikatüristleri, çizgi romanları, animasyonu, illustrasyonu, graffiti sanatçılarını ve alternatif performans sanatlarını bünyesinde topluyor.

Atölyeleri kaçırmayın

Şehrin en iyi çizgi roman dükkanlarından, yayınevlerinden, koleksiyonerlerin özel seçkilerden çizgi dünyaya dair eski ve yeni değerleri biraraya getiren festivalde, Çizgi roman atölyeleri, kağıttan heykel yapımı, 3D baskı gibi workshoplarda olacak. Festivaldeki workshop etkinlikleri arasında “Comic Drawing Workshop”, “İllustrasyon Atölyesi”, “Hand Lettering”, “Paper Cutting”, “Kolaj Atölyesi”, “Stencil”, “Suluboya Atölyesi”, “Mandala”, “Book Binding”, “Origami Lamp”, “Marker”, “Fanzin Atölyesi”, “Animasyon Atölyesi”, “Karakter Atölyesi” ve “Skateboard Atölyesi” yer alıyor.

Kimler katılıyor?

İCAF’a katılan sanatçılar: Hicham Habci, Emrah Ablak, Ethem Onur, Furkan Bilgiç, Kutlukhan Perker, Devrim Kunter, Erdil Yaşaroğlu, Yıldıray Çınar, Sedat Girgin, Ethem Onur Bilgiç, Furkan Birgün, Sümeyye Kesgin, Selçuk Ören, Cem Güventürk, Esen Karol, Çağıl Ömerbaş, Ali Paşaoğlu ve Beril Ateş. Graffiti sanatçıları arasında Brezilyalı sanatçı Manoel Quitério Santos da yer alıyor.

Yerli ve yabancı animasyonlardan seçkilerin gösterileceği ‘havuzda animasyon gece kuşağı’ yanında müzik ve eğlence de unutulmamış. Tüm detaylar ve program ICAF resmi sayfasında.

Habersiz kalmayın
Bütenimize abone olun