devolli kahve

Uygun fiyatlı nefis espresso için Dolce Aroma!

Devolli etiketli Dolce Aroma tam bir fiyat performans kahvesi. Harika aroması ve cep yakmayan fiyatı ile kahve severler için ideal bir seçenek olarak ortaya çıkıyor

Kosova’nın lider kahve üreticisi Devolli‘nin kahveleri bir süredir Türkiye pazarında da önemli bir yer etmeye başladı. Devolli Corporation’ın ürettiği kahveler Balkanlarda en çok tercih edilen kahveler arasında yer alırken, Devolli, dünya pazarında da ismini  her geçen gün daha çok duyuruyor. Kahveli Okur olarak, daha önce Grande Millenium kahvesini tanıttığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz. Yazıda Devolli firmasına dair daha ayrıntılı bilgiye de ulaşabilirsiniz. Bu kez Devolli’nin Dolce Aroma espresso harmanını deneme fırsatı bulduk. Devolli’nin güncel kataloğunda espresso harmanları Millenium, Dolce Aroma ve Grand Aroma şeklinde üçe ayrılıyor. Dolce Aroma, tam bir fiyat performans harmanı iken Grand Aroma, premium yani daha özel çekirdeklerden oluşuyor. Dolayısıyla fiyatı biraz daha yüksek. Tatma şansı bulduğumuz Dolce Aroma, yüksek aroması ve uygun fiyatıyla özellikle işyerleri gibi çok kahve tüketilen yerler için, çok uygun bir seçenek. Ne kahvenin tadından vazgeçin ne de fiyatta yüksekten gidin. Elbette işyerinize Grand Aroma alıp daha prestijli bi hava katabilirsiniz. Her iki seçimde de misafirlerinizin, iş görüşmesi yaptığınız meslektaşlarınızı şahane kahve aroması ile memnun edebilirsiniz.

Keskin ve ayırt edilen bir kokusu var

Kahveli Okur olarak Dolce Aroma’yı moka potumuzda demleyerek tatma şansı bulduk. Kahveyi ilk öğüttüğümüzde ortaya çıkan kahve kokusu gerçekten şahane. Filtre kahveye uygun herhangi bir çekirdekten çok daha keskin ve ayırt edilebilen bir kahve kokusu ortaya çıkıyor. Espresso için olması gerektiği gibi. Asiditesi düşük kahvenin moka potta verdiği sonuç da oldukça doyurucu. Bir süre sabahları bu güzel espresso harmanı ile güne başlayacağız gibi gözüküyor. Akşamları ise daha yumuşak olan filtre kahve ile devam ederiz. Güncel fiyatı, “toptan fiyatına perakende satış fiyatı” olarak sunulan Dolce Aroma, yukarıda da söylediğimiz gibi tam bir fiyat performans kahvesi. Alım gücünün düştüğü ülkemizde, kahve keyfinden mahrum kalmak istemeyenler için yerinde bir tercih olacaktır.  Özellikle kahve tercihi espresso olanlar için Devolli, Dolce Aroma ve Grand Aroma ile iki iyi seçenek sunuyor. İtalyan espresso harmanlarına yakın bir tat sunan bu iki seçeneği göz ardı etmeyin.

Habersiz kalmayın
Bütenimize abone olun