Sosyal medyanın lideri kahve

Utah Üniversitesi tarafından yapılan araştırma, Amerika ölçeğinde sosyal medyada yiyecek içecekli paylaşımlar arasında kahve birinci sırayı aldı

Twitter’da atılan tweetlerin yüzde 5’inin yiyecek içeceklerle ilgili olduğunu biliyor muydunuz? Evet, çağımız tüketim çağı ve bu çağda sosyal medya insanların kendilerini yansıttıkları en önemli platformları içeriyor.ç İnsanlar, ne yiyip ne içtiklerini paylaşmayı oldukça seviyor. Bu elbette yalnızca istatistikle değil, sosyolojik açıdan da yorumlanarak tartışılabilecek bir konu. Ancak biz bu kısmını ilgililere bırakıyoruz. Utah Üniversitesi’nden bir grup araştırmacının yaptıkları son araştırmada sosyal medyada en çok paylaşılan yiyecek ve içecekler arasında kahvenin birinci sırada olduğunu ortaya koydu.

Kahve, bira ve pizza

200 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip olan sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki 80 milyon bölgesel tweet incelenerek oluşturulan listenin ilk üç sırasında sırasıyla kahve, bira ve pizza yer aldı. Şarap, barbekü, dondurma ve Meksika yemeği Taco da listeye giren popüler yiyecekler arasında yer aldı. Starbucks da açık ara en popüler resturant olarak gözlemlendi. Starbucks’ı  Chipotle, Taco Bell ve Buffalo Wild Wings takip etti.

Araştırma sonuçları ile oluşturulan istatistikli haritayı aşağıdaki linkten bulabilirsiniz

https://hashtaghealth.github.io/countymap/map.html

Habersiz kalmayın
Bütenimize abone olun