Siyad Ödülleri’ne ağır Abluka!

Sinema Yazarları Derneği’nin (SİYAD) 2015 Türkiye sineması ödülleri için adaylar açıklandı. Abluka 10 dalda aday gösterildi

SİYAD üyelerinin oylarıyla yapılan seçimde 2015 yılında Türkiye’de sinemalarda vizyona giren uzun metraj yerli yapım filmler ile birlikte belgeseller değerlendirmeye alındı SİYAD adayları içinde 11 kategoriden 10’unda aday gösterilen Abluka en fazla kategoride aday gösterilen film olurken, Abluka, yalnızca zaten aday olmasının imkansız olduğu belgesel dalında aday gösterilmedi. Abluka’yı dokuz dalda aday gösterilen iki film; Rüzgarın Hatıraları ve Sarmaşık takip etti. Ödüller, SİYAD üyelerinin yapacağı 2. tur oylamanın ardından 2 Mart’ta Şişli Kent Kültür Merkezi’nde düzenlenecek törenle sahiplerine verilecek.

SİYAD Türkiye Sienması Ödülleri’nde kategorilere göre adaylar şu şekilde sıralanıyor

EN İYİ FİLM

Abluka

Bulantı

Nefesim Kesilene Kadar

Rüzgarın Hatıraları

Sarmaşık

 

EN İYİ YÖNETİM

Emin Alper (Abluka)

Özcan Alper (Rüzgarın Hatıraları)

Emine Emel Balcı (Nefesim Kesilene Kadar)

Zeki Demirkubuz (Bulantı)

Tolga Karaçelik (Sarmaşık)

 

EN İYİ SENARYO

Emin Alper (Abluka)

Özcan Alper, Ahmet Büke (Rüzgarın Hatıraları)

Emine Emel Balcı (Nefesim Kesilene Kadar)

Zeki Demirkubuz (Bulantı)

Tolga Karaçelik (Sarmaşık)

 

EN İYİ KADIN OYUNCU PERFORMANSI

Demet Akbağ (Nadide Hayat)

Nesrin Cavadzade (Kuzu)

Ece Dizdar (Çekmeceler)

Algı Eke (Guruldayan Kalpler)

Esme Madra (Nefesim Kesilene Kadar)

 

EN İYİ ERKEK OYUNCU PERFORMANSI

Tansu Biçer (Toz Ruhu)

Mehmet Özgür (Abluka)

Ertan Saban (Limonata)

Nadir Sarıbacak (Sarmaşık)

Onur Saylak (Rüzgarın Hatıraları)

 

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU PERFORMANSI

Şebnem Hassanisoughi (Bulantı)

Nursel Köse (Kuzu)

Tülin Özen (Abluka)

Tilbe Saran (Çekmeceler)

Ece Yüksel (Nefesim Kesilene Kadar)

 

EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU PERFORMANSI

Berkay Ateş (Abluka)

Kadir Çermik (Sarmaşık)

Çağlar Çorumlu (Bulantı)

Mustafa Uğurlu (Rüzgarın Hatıraları)

Özgür Emre Yıldırım (Sarmaşık)

 

EN İYİ GÖRÜNTÜ YÖNETİMİ

Adam Jandrup (Abluka)

Norayr Kasper (Çekmeceler)

Vedat Özdemir (Çekmeköy Underground)

Andreas Sinanos (Rüzgarın Hatıraları)

Gökhan Tiryaki (Sarmaşık)

 

EN İYİ MÜZİK

Ahmet Kenan Bilgiç (Sarmaşık)

François Couturier (Rüzgarın Hatıraları)

Cevdet Erek (Abluka)

Betül Esener, Ezgi Baltaş (Toz Ruhu)

Acarcan Özkan, Uran Apak, Erhan Seyran (Çekmeköy Underground)

 

EN İYİ KURGU

Özcan Alper, Baptiste Gacoin (Rüzgarın Hatıraları)

Osman Bayraktaroğlu (Abluka)

Ayhan Ergürsel (Çekmeköy Underground)

Evren Luş (Sarmaşık)

Dora Vajda, Emine Emel Balcı (Nefesim Kesilene Kadar)

 

EN İYİ SANAT YÖNETİMİ

Hüseyin Binay, Aslıhan Tiryaki (Çekmeceler)

İsmail Durmaz (Abluka)

Gamze Kuş (Rüzgarın Hatıraları)

Osman Özcan (Toz Ruhu)

Meral Efe Yurtseven, Yunus Emre Yurtseven (Nefesim Kesilene Kadar)

 

EN İYİ BELGESEL

Bakur

Gavur Mahallesi

Hasret

Haziran Yangını

Koloni

Soluk

Daha Fazla İçerik
piranalar grafik
Her şeyi fırsatçılık üzerinden anlatabilirim