She Past Away üç yıl aradan sonra İstanbul’da!

Dünyaya açılıp evrensel bir kitle edinen Türkiye kökenli post-punk grubu She Past Away, üç yıl aradan sonra ilk kez İstanbul’da konser verecek

Kasvetli Kutlama, Sanrı, Asimilasyon gibi şarkılarıyla tanıdığımız ve yurtdışında hayran kitlesinin daha fazla olduğunu söyleyebileceğimiz She Past Away, üç yıl arada sonra yeniden İstanbul’da konser verecek. 14 Mayıs 2019’da Fabrika Records tarafından düzenlenen Fabrika Night isimli etkinlikte She Past Away ile birlikte Yunanistan çıkışlı grup Selofan ve Tango Mangalore de sahne alacak. Yunan plak şirketi Fabrika Records gecesi ‘Fabrika Night’, 14 Mayıs’ta Zorlu Performans Sanatları Merkezi içerisinde yer alan Studio’da (Zorlu PSM – Studio) gerçeklecek.

She Past Away

80’lerin dark-wave post-punk sound’una övgü niteliği taşıyan She Past Away, 2009 yılında kuruldu. Sinematik, karanlık ve karakteristik bir sound yakalayan ikili, ilk uzunçalarları Kasvetli Kutlama’yı 2010 yılında Remoov etiketiyle yayınladı. İlhamını Dario Argento filmleri, doom-death metal ve Türkçe minimalist şiirden alan She Past Away, ilk albümleri Belirdi Gece’yi 2012’de Fabrika Records etiketiyle yayınladı. İkinci albümleri Narin Yalnızlık 2015 yılında yayınlandı. Anksiyeteyi nihilistik çerçeveden inceleyen, kişisel bir sound’a sahip olan She Past Away, post-punk dönemi etkisindeki gitar ve dark-wave ile hayranlarına sürükleyici bir deneyim sunuyor.

Selofan

Atina çıkışlı ikili Joanna ve Dimitris 2011 yılından beri tek bir tür ile tanımlamanın imkansız olduğu fazlasıyla duygusal ve kaderci müziklerini, analog olarak evlerinde kaydediyor. Hikayelerini anlatmak için farklı müzik türlerinden ve dillerden faydalanan ikili; sık sık şiirlere başvurdukları parçalarını teatral bir performans ile seyirciyle buluşturuyor. Dünya çapında konserler ve festivallerde sahne alan Selofan ve Fabrika’nın önde gelen isimleri arasında yer alıyor.

 

Tango Mangalore

Tango Mangalore, Atina’da, denizin etrafındaki karanlık ve tuhaf folklor üzerine odaklanan bir denizcinin tek kişilik projesidir. Deniz merakı, denizin kendisi ve sayısız hikayesinin morbiditesinden etkilenen Tango Manglore; ürkütücü, yalnız, dramatik, mutant, teatral ve genellikle alaycı bir atmosferde karanlık bir mizah anlayışı ile dark minimal synth, darkwave, kabare ve noisy synth-punk türlerine dokunan müziğini üretiyor.

 

* Haber görselinde kullanılan ana fotoğraf Daniela Vorndran’a aittir

Habersiz kalmayın
Bütenimize abone olun