Bu saat sizi kahve kokusuyla uyandırıyor!

Sensorwake isimli çalar saat, sizi kahve, çikolata, kruvasan kokularıyla uyandırırken, uyanmamanız halinde üç dakika sonra ötmeye başlıyor. Tam bir sevgili gibi!

Çalışan insanların çalar saatle hep karmaşık bir ilişkileri olmuştur. Çalar saatlerin bir kişiliği olduğunu hissetmeniz normaldir. O, sizi okul yıllarınızda uyandıran nnenizin yerini alan bir alettir, size her zaman sormluluklarınızı hatırlatır, “Haydi kalk, sabah oldu” diyen ev arkadaşınızdır. Bir de şu sesi kulak tırmalamasa! İşte bu çok değerli arkadaşınız aynı zamanda her sabah öflediğiniz de kişidir bir bakıma. Onların tepelerine vurursunuz, sehpadan yere atarsınız, moraliniz bozuksa ve uyanmak istemediğiniz bir günse kalkıp duvara bile fırlatırsınız! Peki ya size usulca sokulup, “Kahveeeee” diye kulağınıza fısıldarsa? Tamam, abartmayalım. Bu çalar saat, bunu yapmıyor ama onun yerine sizi taze kahve kokusu ile uyandırıyor. Yani bir anlamda bu saat, “Tatlı dil, yılanı bile yatağından çıkarır” felsefesi ile size yaklaşıyor.

Her kapsül farklı koku

Sensorwake isimli bu ilginç saatin hikayesi ise Google Science Fair de (Google Bilim Fuarı) başlıyor. Fransız katılımcıların tasarladığı ve fuarda yarışmayı kazanan proje, yine Fransız bir parfüm firmasının desteğiyle de kokuları sağlıyor. Kokular dedik, evet tek tercihiniz kahve değil. Dilerseniz kruvasan, nane, çikolata gibi kokuları da tercih edebiliyorsunuz. Bunun için de Glade denilen koku verici kapsülü, saatiniz ilgili bölümüne yerleştiriyorsunuz. Eğer, koku sizi uyansırmazsa üç dakika sonra bildiğimiz anlamda çalar saat devreye girerek, yani saatimiz bu kez öterek sizi uyandırıyor.

Ne kadar ve ne zaman?

Peki fiyatı nedir diyenlere de cevap verelim. Saatin kendisi 109 dolara satılıyor. 30 gün kullanabileceğiniz kapsüller ise 10.90 dolar. Sensorwake ile ilgili daha fazla ayrıntı için sitelerine bakmanızı tavsiye ederiz. Şu an siteden ön sipariş verebiliyorsunuz. Gönderiler ise Haziran 2016’da başlıyor. Saatin mağazalarda yer alması ise Kasım 2016’yı bulacak.

Habersiz kalmayın
Bütenimize abone olun