Penny Dreadful çizgi roman oluyor

Vampirler, cadılar, kurtadamlar ve edebiyat tarihinden kült karakterleri içinde barındıran başarılı dizi Penny Dreadful, 2016’da çizgi roman serisiyle de okurlarla buluşacak

Showtime’ın başarılı dizisi Penny Dreadful, çizgi roman olarak yayınlanmaya başlıyor. İngiltere’de Victoria Dönemi’nde geçen ve edebiyat tarihinden karakterleri oldukça başarılı bir şekilde harmanlayan Penny Dreadful’un çizgi roman hakları Titan Comics tarafından satın alındı. The Hollywood Reporter’ın haberine göre Louie De Martinis’in çizimlerini yapacağı çizgi romanı; dizinin senaristleri Chris King, Krysty Wilson-Cairns ve Andrew Hinderaker kaleme alacak.

Çok uçlu bir dünya

Ferdinand Lyle’in sesinden “Oh Miss Ives” ünlemiyle karşılanacak türden bir haber bu. Üçüncü sezonunun çok karakterli, çok uçlu olmasını beklediğimiz Penny Dreadful, hem karakterleri hem de o karakterlerin taşıdıkları olasılıklarla çizgi roman olmaya oldukça yakışacak türden bir dünyaya sahip. Bu arada bir başka başarılı dizi Orphan Black’in çizgi romanlarının da IDW Publishing tarafından yayınlanmaya başlandığını ekleyelim. Çizgi roman dünyası, sinema ve dizi dünyasına ve tabii bize, hiçbir iLişkinin karşılıksız yürümeyeceğini hatırlatırken, bize de bu ilişkyi izlemenin keyfini yaşamak kalıyor.

Habersiz kalmayın
Bütenimize abone olun