O zaman mutfak, dans!

Les 7 Doigts de la Main (Yedi Parmak) topluluğunun akrobasiyi ve dansı mutfağa taşıdığı projesi Mutfak ve İtiraflar 23-27 Aralık tarihleri arasında Zorlu Performans Sanatları Merkezi Drama Sahnesi’nde izleyiciyle buluşacak

İstanbul Kültür Sanat Vakfı Aralık ayında İntema Mutfak sponsorluğunda Les 7 Doigts de la Main (Yedi Parmak) topluluğunun akrobasiyi ve dansı mutfağa taşıdığı projesi Mutfak ve İtiraflar’a ev sahipliği yapacak. Sahnelendiği her yerde büyük beğeni toplayan, Mutfak ve İtiraflar gösterisi, Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nin mekân sponsorluğunda, 23-27 Aralık 2015 tarihleri arasında toplam altı gösteriyle Zorlu Performans Sanatları Merkezi Drama Sahnesi’nde izleyiciyle buluşacak.

Mutfakta pişer sahneye düşer…

Mutfak ve İtiraflar, her şeyi ile kullanıma hazır büyük bir mutfak dekoru içinde dokunma, tat ve koku gibi duyuları ele alarak çocukluk anıları, ikili ilişkiler ve aile geleneklerini kendi sanatsal yorumlarıyla harmanlayarak seyirciye 90 dakika süresince enerjik ve zengin bir ziyafet sunuyor. Akrobatik koreografileriyle dikkatleri üzerine çeken Les 7 Doigts de la Main (Yedi Parmak) topluluğunun 9 akrobat/dansçısı tarafından sahnelenen Mutfak ve İtiraflar yürekleri hoplatan akrobasi hareketleriyle, kendi besteledikleri müzikler ve de sessiz anlar eşliğinde, hayallerini, deneyimlerini, kökenlerini ve hayat hikâyelerini izleyicilere aktarıyor.

40 ülke, 350 şehir, onlarca ödül

Topluluk 2006 yılından bu yana pek çok ödül alarak adından söz ettirdi. Sahneledikleri akrobatik performanslar ile harikalar yaratan ekip, 2008 yılında “Governer General’s Performing Arts Awards”, 2012 yılında ise Off Broadway Alliance ödüllerini aldı. Mondial du Cirque de Demain’den (Geleceğin Sirki Dünya Festivali) çeşitli yıllarda 4 altın madalya kazandı. Les 7 Doigts de la Main (Yedi Parmak), 12 yılda 11 farklı gösterisini, 40 ülke ve 350 şehirde seyirciyle buluşturdu.

Biletler satışta

Gösterinin biletleri Biletix satış kanallarından her gün ve hizmet bedeli olmadan ana gişe İKSV’den Pazar hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında temin edilebilir. 26 Aralık’ta hem 15.00’te hem 20.30’da iki ayrı performans gerçekleştirilecek.

Nasıl oluyor bu mutfak ve dans olayı derseniz, Les 7 Doigts de la Main topluluğunun şu güzel videosundan bir ön izleme yapabilirsiniz;

Habersiz kalmayın
Bütenimize abone olun