Ragnar Lothbrok

Netflix’den yeni Vikings dizisi geliyor

Netflix’te yayınlanacak olan Vikings: Valhalla isimli yeni dizi, devam eden Vikings dizisindeki hikayeden yüz yıl sonrasını konu alacak

History Channel’ın geniş kitlelere ulaşan ve gelecek sezonu ile final yapacak olan dizisi Vikings, yeni bir yan proje ile Netflix trenine atlıyor. İlk planda 24 bölüm olarak tasarlanan yeni dizinin adı Vikings: Valhalla olacak. Bu 24 bölümün nasıl yayılacağı henüz belirsiz. Vikings: Valhalla, History Channel’ın Vikings dizisinde geçen hikayenin 100 yıl sonrasını anlatacak.  

Farklı zaman farklı dünya

Yeni dizide Leif Erikson, Freydis, Harald Harada, Normandiya Kralı William gibi tarihin en ünlü Vikingleri konu alınacak. Viking savaşçıları bu kez sürekli değişen ve gelişen Avrupa’da hayatta kalmak için savaşacaklar. Yani hem Netflix’e hem de farklı bir zamana sıçrayış söz konusu. Vikings: Valhalla’nın senaryosunu yazacak ve diziden sorumlu olacak kişi ise daha önce The Fugitive ve Die Hard gibi filmlerin senaryolarını yazan Jeb Stuart olacak. Projenin yapımını, Vikings’in yaratıcısı Micheal Hirst’ün anlaşma içinde olduğu MGM TV üstlenecek. Yani aslında Hirst ve Stuart birlikte çalışacak. Vikings: Valhalla’nın çekimleri İrlanda’da gerçekleştirilecek.

Habersiz kalmayın
Bütenimize abone olun