Ken Loach sinemadan kopamadı

Çok değil, daha geçen sene artık film çekmeyeceği açıklanan Ken Loach, yeni bir filmle geri dönüyor. Çekimlerine başlanan I, Daniel Blake (Ben, Daniel Blake), 2016’da izleyiciyle buluşacak

Ülke ve Özgürlük, Benim Adım Joe, Özgürlük Dansı gibi birçok başarılı filme imza atan usta yönetmen Ken Loach beyazperdeye geri dönüyor. 79 yaşındaki İngiliz yönetmenin 2014 yapımı son filmi Özgürlük Dansı’nın (Jimmy Hall) ardından emekli olacağı birlikte çalıştığı yapımcı Rebecca O’Brien tarafından açıklanmıştı. “Özgürlük Dansı büyük ihtimalle Ken’in son yapımı olacak” diyen yapımcı O’Brien, “En iyi seçeneğin tepedeyken bırakmak olduğunu düşünüyorum” diye konuşmuştu.

Ancak anlaşılan o ki yönetmen kameralardan uzak kalamadı. Screen Daily’de yer alan habere göre ünlü yönetmenin yeni filmi I, Daniel Blake’in çekimleri başladı. Newcastle’da çekimleri yapılan filmin ilk görseli de paylaşıldı. Dave Johns ve Hayley Squires’in başrollerini paylaştığı yapımın senaryosunu ise usta senarist Paul Laverty kaleme alıyor. Film, hasta düştükten sonra hayatını kazanmak için çabalayan 50’li yaşlarda bir marangoz ile bekar, göçmen bir annenin hikayesini anlatıyor.

İngiltere ve İrlanda’da 2016 yılında vizyona girecek olan yapım,  büyük ihtimalle Cannes Film Festivali’nde de gösterilecek.

Habersiz kalmayın
Bütenimize abone olun