Kazım İsyandır’dan doğumgünü sürprizi!

Kazım İsyandır ekibi, Kazım Koyuncu’nun doğumgününü, sanatçının daha önce yayınlanmamış bir solo kaydını yayınlayarak kutladı

Kazım Koyuncu’nun anısını yaşatmak amacıyla geçtiğimiz yaz aylarında Beşiktaş Abbağa Parkı’nda oldukça güzel bir etkinlik gerçekleştiren Kazım İsyandır ekibi, bu kez Kazım Koyuncu’nun doğumgününde (7 Kasım) sanatçının hiç yayınlanmamış bir kaydını paylaşarak sıcak bir sürpriz yaptı. “Yüreğum” isimli bu solo kayıt, geçtiğimiz haziran ayında gerçekleşen “Kazım İsyandır” etkinliğinde gerçekleşen atölye ve konserlerden oluşan görüntüleri içeren kliple yayınlandı.

‘Yeryüzünde şarkılar söyledik’

Kazım İsyandır ekibi, “Yüreğum” başlıklı şarkıya hazırladıkları klibi, şu sözlerle paylaştı:

Kaki’nin doğum günüymüş. Doğdu, hepimiz gibi, takvim yapraklarına sıkışmadan aman, iyi ki doğdunuz! Oxoşkva do Oropa şeni!
“Bu arada; hiç başımızdan eksik olmayan gökyüzüne, günün karanlık saatlerine, ara sıra kopsa da fırtınalara, bir gün boğulacağımız denizlere, eski günlere, neler olacağını bilmesek de geleceğe, kötülüklerle dolu olsa bile tarihe, tarihin akışını düze çıkarmaya çalışan tüm güzel yüzlü çocuklara, Donkişotlar ‘a, ateş hırsızlarına, Ernesto “Çe” Guevara’ya, yollara-yolculuklara, sevgililere, sevişmelere, sadece düşleyebildiğimiz olamamazlıklara, üşürken ısınmalara, her şeyden sıcak annelere, babalara ve tadını bütün bunlardan alan şarkılara kendi sıcaklığımızı gönderiyoruz. Kötü şeyler gördük. Savaşlar, katliamlar, ölen-öldürülen çocuklar gördük. Kendi dilini, kendi kültürünü, kendisini kaybeden insanlar, topluluklar gördük. Yanan köyler, kentler, ormanlar, hayvanlar gördük. Yoksul insanlar, ağlayan anneler, babalar, her gün bile bile sokaklarda ölüme koşan tinerci çocuklar gördük. Biz de öldük. Ama her şeye rağmen bu yeryüzünde şarkılar söyledik. Teşekkürler dünya.”

Yüreğum, yüreğum…

O halde biz de artık dinlemeye ve izlemeye geçelim;

Habersiz kalmayın
Bütenimize abone olun