Kahve Tutkusu kitaba döküldü

NTV Yayınları, dünyadan kahve tarifleri, demleme yöntemleri, kahve çeşitleri ve ekipmanlar hakkında bilgiler içeren Kahve Tutkusu’nu okurlarla buluşturuyor

Kahve, gün geçtikçe gündelik yaşamımızda önemli bir yere otururken, yaşam biçimlerimizn, kültürün içinde önemli bir öğeye de dönüşüyor. Bu durum tabii kahve ile ilgili kültürel birikimi de arttırıyor. NTV Yayınları da bu birikime Kahve Tutkusu isimli kitapla katılıyor. Dünyadan kahve tarifleri, demleme yöntemleri, kahve çeşitleri ve ekipmanlar hakkında bilgiler içeren 224 sayfalık kitap, kahveye dair daha fazla bilgi isteyenler için önemli bir kaynak olacak. Kitapların çoğunlukla internet üzerinde yer alan bilgiden daha detaylı, daha derin bilgiler içerdiğini düşünerek, bu tür kitapların artmasını da temenni ederiz.

‘Kahveseverlerin elinden düşmeyecek’

NTV Yayınları, Anette Moldvaer imzalı Kahve Tutkusu kitabının tanıtım bülteninde şu ifadelere yer veriyor:

“Artık birçok insan sabah kalktığında ilk iş kahve içiyor. Üstelik yalnız da değiller: Dünyada her gün 2,25 milyar kupa kahve tüketiliyor. Kahve seçme, pişirme ve içme günümüzde tam anlamıyla bir tutkuya dönüşüyor. NTV Yayınları’ndan çıkan Kahve Tutkusu kitabı kahveseverlerin elinden düşmeyecek.

Sizi dünyanın kahve üreten uluslarına doğru gezintiye çıkaracak bu kitap en ideal kahvenin nasıl yapılacağına dair birtakım teknik, tat ve stillere göz atmanıza olanak sağlayacak. Her bölgenin kahve çekirdeklerinin kupamıza nasıl girdiğini keşfederek nihai ürünün nasıl üretildiğini kavrayacaksınız.

Kahve Tutkusu’nda adım adım verilen talimatlar doğrultusunda caffè latte, capuccino ve daha birçok çeşidin tıpkı bir barista profesyonelliğinde nasıl yapılacağını öğreneceksiniz. Her damak tadına uyan 130’dan fazla klasik kahve tarifinin yer aldığı kitapta detaylı tat göstergeleri, tadım notları ve önerilen en iyi kavrulmuş kahve çekirdeklerini bulacaksınız.

Kahve Tutkusu sayesinde kahve kültürünüz artacak, misafirleriniz kahvenizin ve sohbetinizin tadına doyamayacak.”

Habersiz kalmayın
Bütenimize abone olun