Kahve seven annelere hediye önerileri

Kahveli Okur olarak Anneler Günü’nde kahve temalı hediyeleri araştırdık, derledik. Bakın, neler bulduk

Anneler Günü… Bu özel günleri pek sevmeyen bir insan için bile Anneler Günü, kalkanları indirdiğimiz bir gün olsa gerek. Geçtiğimiz günlerde yapılan bir araştırmaya göre, çocuklu bir annenin yükü 2.5 full time işe denk düşüyor! Dolayısıyla hepimizin annelere borcu çok çok fazla. Biz, özel günleri yine çok abartmayalım ama işimizi de yapalım. Kahveli Okur olarak, Anneler Günü’nde “kahve seven” anneler için hediye arayanlara bir derleme yapalım dedik. Bu yazıyı hiçbir firma ile anlaşarak vs. yapmadık. Tamamen bağımsız olarak derledik. Burada yer vermediğimiz sitelere de baktık, öne çıkartacak bir şey göremedik. Fotoğrafların üzerine tıklayarak ilgili ürünün sayfasına gidebilirsiniz. Anneler için hizmet mantıklı ev eşyası seçmemeye özen gösterdik. Bu yazıyı komple es geçip annenizi güzel manzaralı bir yerde kahve içmeye de götürebilirsiniz. İçinizden nasıl geliyorsa. Sözü uzatmayalım. Bakalım neler bulmuşuz.

Fincan takımı eskimişse, eksilmişse…

Herhangi bir Türk ailesinin evinde fincan takımı olmaması pek nadir bir durumdur. Yine de eskmiş, eksilmiş olabilir ya da bir şekilde değiştirme zamanı gelmiştir. Böyle bir durumda güzel bir kahve fincanı seti bulmamak imkansız. Her yıl sergi açılsa en zor iş seçicilerin olur. Bizim gözümüze çarpan tam altılı ilk set, Paşabahçe’nin İstanbul isimli seti oldu:

Daha sade bir model arayanlar çin ise önerimiz Güral Porselen’in şu takımı;

 

İkili set almak isterseniz Karaca’nın şu setini çok beğendik. Aynısının kuşları kırmızı olanı da var.

 

Anneme özel olsun annem gibi güzel olsun derseniz, yanında su bardağıyla birlikte Paşabahçe’nin şu ürünü tam isabet olur.

 

Fincan seti var da bir şeyler eksik derseniz…

Evet diyelim annenizin kahve fincanı seti var ve hatta çok sevdiği bir seti var. O zaman size Tosbaa’nın kahve askı aparatını öneririz. Fareli Köyün Kavalcısı temalı olanı biz daha çok beğendik ama başka versiyonları da var.

 

Daha başka, daha farklı, bunlar değil derseniz

Bakın şimdi burada bir sıkı durmalı. Mudo’nun kahve sehpaları çok fena işler. Fiyatlar biraz yüksek. Bu durumun malzemeden kaynaklı olduğunu bir arkadaşa danışarak öğrendik. Yine de bütçemiz var ve bu tam aradığımız şey işte derseniz, kahve sehpaları ömürlük hediyeler olabilir. Eklediğimiz model en yüksek olanlarından birisi. Daha uygun fiyatlı modeller de mevcut. Mudo’nun sitesinde aratarak bulabilirsiniz.

 

Ya bizimki genç bir anne derseniz

Evet genç anneler için kahveyle ilgili olmayan bir önerimiz var. Eski Kasaba‘nın çantalarına bir göz atabilirsiniz. Biz daha önce bir kez alışveriş yaptığımız için önermekten çekinmiyoruz. Üstelik çantaları çok güzel. Bakınız şu mesela:

https://www.instagram.com/p/Bh1L178l4N7/?taken-by=eskikasaba

Kupa yok mu kupa?

Evet kupa arıyorsanız da çeşit her zaman çok olacaktır. İnternet sitelerinde direk öne çıkarabileceğimiz bir kupa görmesek de Mudo’nun kupaları her zaman güzeldir. Mağazalarına bir bakmanızı öneririz. Şimdi seçtiklerimize bakınca çoğunlukla kuşluları seçmişiz. Evet, annelere yakışır ama kuşlu kupalar. Karaca’nın şu kupası mesela

 

Paşabahçe’de ise iki cam modeli beğendik. İkisi de birbirinden güzel.

 

Tepe Home’un şu kupaları da gayet güzel seçenekler. Biz rengine karar veremedik, ikisini de koyduk. Bir ferahlar.

Tamam bu kadar yeter şimdi beni şaşırt derseniz…

Wooderful’u duydunuz mu? Bilir misiniz? Belki D&R ya da Nezih’e girdiyseniz orada bir bölme içinde ahşap süs eşyalarını görmüşsünüzdür. Hepsi de birbirinden güzeldir. Wooderful’un fiyatları biraz yüksek ama bir hediye seçerken şuna dikkat edin. Eğer hareketli bir objeyse fiyat mutlaka diğerlerinden yüksek oluyor. Yok, sabit bir objeyse oldukça makul fiyatları da olabiliyor. Biz, Kahveli Okur olarak şu kahve ve şekerlik bir arada olan ürünü öneriyoruz. Ancak hemen altındaki gibi çok güzel ve uygun fiyatlı çerçeveler olduğunu da belirtelim.

 

Mug mug mug… Ben mug bakmaya gelmiştim bir şey göremedim derseniz

Biz de bakındık biz de göremedik. Kaç siteye baktık, özel bir şey göremedik. Varsa öneriniz yazının altına ekleyebilirsiniz. Kahve makinelerine de girmedik, çünkü önerebileceğimiz bir model aklımızda yok, hem de burada verdiğimiz hediyelere göre daha fabrikasyon bir durumları var. Hangisi iyi onlarca forumda, sitede arayıp bulabilirsiniz. Bizim hepsini test etme şansımız yok. French Press arayanlar için Karaca’nın French Press’leri hem güzel hem de uygun fiyatlı gözüküyor. Son zamanlarda Bambu French Press’ler revaçta. Değerlendirilebilir. Bir ara Bernardo’dan Steampunk renklerine sahip (bakır-siyah) bir French Press almıştık. Belki yine vardır, bir göz atın. Annenize bir Moka Pot da alabilirsiniz. G.A.T. ve Bialetti önerebileceğimiz markalar. Bir diğer seçenek de kahve öğütücü. Kahveyi taze içmek için en birinci malzeme.

Kahveli Okur’un önerileri bu kadar. Sizler de hediye önerilerinizi yorum bölümüne ekleyebilirsiniz. Bütün annelerin Anneler Günü kutlu, mutlu olsun 😉 

 

Habersiz kalmayın
Bütenimize abone olun