Kahve.com aboneliği: Hangi kahveler geldi?

Kahveli Okur olarak bu kez sizlerle kahveye dair her türlü deneyimimizi paylaşmaya çalışıyoruz. Bu kez de size kahve.com aboneliği tecrübemizi ay ay aktaracağız. kahve.com, bir süredir aylık abonelik ile evlere kahve gönderimi yapıyor. Bitkisel çay meraklılarından Chado’dan bildiği sistemi dünya kahveleri ile uyguluyorlar. Öncelikle abonelik çeşitlerine bir göz atalım.

Üç farklı abonelik paketi

Tüketiminize göre üç farklı paket içeren abonelikte, bu paketler biz bu haberi yazarken 30, 49 ve 69 TL’lik ücretendirmeye tabii tutuluyor. 30 TL’lik pakette her ay 100’er gramdan üç paket halinde birer Afrika, Amerika ve Asya kahvesi yer alıyor. Evde kahve tüketen tek kişi iseniz ideal bir paket gibi. 49 TL’lik paket ise 2 adet 250’şer gramdan birer Amerika ve Asya kahvesi içeriyor. Yani bu pakette herhangi bir Afrika kahvesi size gelmeyecek. Eğer Kolombiya, Breazilya, Guatemala, Endonezya (Sumatra) gibi kahveler tercihleriniz ise bu paketi tercih edebilirsiniz. Ancak dediğimiz gibi Kenya, Etiyopya gibi daha meyvemsi ve çiçeksi tatlar içeren kahvelerin bu pakette yer almadığının altını çizelim. 69 TL’lik üçünci paket ise tıpkı 30 TL’lik paket gibi üç bölgeden (Asya, Afrika, Amerika) üçer paket kahve içeriyor. Farkı ise 250’şer gramlık paketlerde gönderilmesi. Çok kahve tüketen bir aile iseniz ya da paylaştığınız başka kişiler varsa tutar olarak da daha ekonomik bir paket olduğunu söyleyelim. Ayrıca ofisler için de 119 TL ve 129 TL’lik 3 kg (her iki pakette de) kahve içeren abonelik paketleri de bulunuyor. Bu paketlerden birisi filtre kahveye, diğeri ise espressoya göre hazırlanmış harmanlar içeriyor. Kahvelerinizi çekirdek, ya da öğütülmüş olarak, demleme tercihinize göre alabiliyorsunuz. Abonelik süresi en az bir ay olabiliyor ve süreyi arttırırsanız (3 ay ya da 6 ay), maliyet de düşüyor.

Kahveler ne zaman ve nasıl geliyor?

Kahve.com, paketlerin gönderimi için kendisine standart bir gün belirlemiş. Buna göre ayın 20’sinden önce abone olursanız, o ayın 28’inde ilk paketiniz yola çıkıyor. Kahve.com, abonelik kapsamındaki bütün paketleri ayın 28’inde göderiyor ama diyelim ki, aynı 23’ünde abone oldunuz, işte o zaman bir sonraki ayı beklemeniz gerekecek. Bu kısmı unutmamanız için altınız çizelim. Kahve.com’un bütün kahvelerinin Moliendo markalı olduğunu söyleyelim. Ancak bu marka olayı size kahve zincirlerini çağrıştırmasın. Durum öyle değil. Yine kaliteli çekirdek kahvenizi, taze kavrulmuş olarak, yani artık sıkça gördüğümüz yöntemle alıyoruz. Üçüncü dalga kahvecilerde olduğu gibi.

Peki, bize neler geldi?

Öncelikle bu haberi kahve.com ile herhangi bir reklam anlaşması sebebiyle yazmadığımızı, kahvelerin bize özel vs. gelmediğini, Kahveli Okur olarak her tür deneyimimizi paylaşma vizyonu çerçevesinde kendi kararımızla yazdığımızı hatırlatalım. Kahve.com’dan biz de 3 aylık bir abonelik oluşturduk. Daha önce kahve siparişi verdiğimiz ve kahvelerini beğendiğimiz için, abonelik koşullarını görünce fazla da üzerinde düşünmedik. Bu haber başlığında size ay ay gelen kahvelerimizi paylaşacağız. İlk ay gelen kahvelerimiz şu üç kahveden oluştu:

Colombia Supremo Huila (Amerika)

Indonesia Sumatra (Asya)

Rwanda AB Plus Intore (Afrika)

Kısaca ilk ayın kahvelerinden bahsedersek; ilk önce Afrika kahvelerini daha çok seven birisi olarak Rwanda’yı denedim. Normalde kahve.com’un satışta olan kahveleri arasında gözükmeyen bir kahve Rwanda. Dolayısıyla paketimizin sürprizi oldu diyebiliriz. Çiçeksi aroması ile oldukça severek içtik. Sumatra ise beklediğimizden daha güzel çıktı. Oldukça doygun bir tadı var. Fındıksı bir tat beklediğimiz Comobia Supremo’yu ise henüz denemedik. Onu da deneyince paylaşırız. Kahvelerin oldukça taze geldiklerini de belirtelim.

2. ay gelenler

İkinci ay adresimize gelen kahveler şunlar oldu:

India Monsooned Malabar (Asya)

Ethiopia Limu (Afrika)

Mexico Esmeralda (Amerika)

Bu üç kahve içerisinde Ethiopia Limu öne çıkan kahve oldu. Afrika kahveleri seven birisi olarak Etiyopya kahveleri zaten birinci tercihim iken Etiyopya Limu’yu güzel aromasıyla oldukça beğendiğimi söyleyebilirim. Hindistan kahvesi Monsooned Malabar ise muson güneşine ve rüzgarlarına bırakılmış bir kahve. Toprağımsı bir tadı var. Aromalı kahve sevenlerine belki çok güzel gelmeyebilir ama eğer dışarıa yağmur yağıyorsa bu kahveyi içmek isterim. Çünkü tadında biraz da yağmur var gibi. Mexico Esmeralda ise hem aroması hem yoğunluğu yüksek bir kahve. Yani hem doygun hem aromatik bir kahve olsun derseniz, ikisini de karşılayan dengeli bir kahve.

kahve.com aboneliğinden gelen kahveleri ay ay burada paylaşmaya devam edeceğiz. Siz de kendinize gelen kahveleri yorum bölümüne yazarak bizlerle ve okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

kahve.com aboneliği hakkında daha fazla bilgiye ise buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

Habersiz kalmayın
Bütenimize abone olun