Kadıköy’de mitoloji seminerleri

Caddebostan Kültür Merkezi’nde yarından itibaren ücretsiz mitoloji seminerleri başlıyor. Şubat ayına kadar devam edecek olan seminerlerin talebe göre uzatılması da ihtimmaler içinde

Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi’nde her çarşamba yapılan ücretsiz mitoloji seminerleri mistik bir dünyanın kapısını aralıyor. 11 Kasım Çarşamba günü 18.00’de başlayacak seminerin konusu “Güzeller Güzeli, Aşkın Tanrıçası, cazibenin yaratıcısı Aphrodite (Venüs). Seminerde, İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Sanat Yönetimi Bölümü Öğretim Görevlisi Mehmet Sarıoğlu, meraklılarına ‘söylenbilim’i yani mitolojiyi anlatıyor.

Derslerde, müzik ve görsel eşliğinde mit’leri anlatan Mehmet Sarıoğlu, kimi zaman Rönesans dönemi tablolarının mitolojik ve semiyotik (anlambilimi) çözümlemelerini de yapıyor. Mitoloji derslerine CKM’nin müdavimi Kadıköylüler, öğrenciler, emekliler, akademisyenler katılıyor. Seminerlerin, şimdilik Şubat ayına dek sürmesi planlandı ancak talebe göre uzatılması da mümkün.

 

Habersiz kalmayın
Bütenimize abone olun