İstanbul için animasyon zamanı!

9. İstanbul Animasyon Festivali 26-27 Aralık’ta The Zone Maslak’ta. Kısıtlı kapasite sebebiyle festival biletlerinizi erkenden almanızda fayda var

Bu sene dokuzuncusu düzenlenen İstanbul Animasyon Festivali 26-27 Aralık tarihlerinde The Zone Maslak’ta. Her sene olduğu gibi son yılların en iyi animasyon filmlerini programına dahil eden İstanbul Animasyon Festivali seyirciye animasyon dolu bir haftasonu yaşatacak.

Ödüllü Filmler İstanbul Animasyon Festivali’nde

Dünyanın bir çok festivaline katılmış ve ödül almış filmler İstanbul Animasyon Festivali dahilinde izlenebilecek. En önemli animasyon festivali olarak gösterilen Annecy’de büyük ödüllünü alan Man on the Chair, jüri özel ödülünü alan Patch, Absent Minded ve The Age of Curious ile beraber Anatole’s little saucepan İstanbul Animasyon Festivali’nde gösterilecek filmler arasında. Yine Annecy ile beraber Cannes, Bafta gibi onlarca festivalden ödülle dönen Daisy Jacobs’un filmi The Bigger Picture da festivalde gösterilecek 101 filmden biri.

Geçen Yılın En İyisi: The Boy and The World

Ottawa ve Annecy gibi en önemli animasyon festivallerden büyük ödülle dönen Brezilyalı yönetmen Alê Abreu’nun uzun metraj filmi The Boy and The World de festival kapsamın gösterilecek filmlerden biri.

32 Türk Animasyonu Gösterilecek

Yarışmaya Türkiye’den katılan 34 film en iyi Türk kısa animasyon filmi olmak için yarışacak. Aynı zamanda Türkiye’deki genç yetenekleri keşfetmek isteyenler için Şu Animatör Türkler bölümü kaçırılmaz bir fırsat olacak.

Festival Biletleri

Festivaldeki gösterimler ücretsiz olacaktır. Kısıtlı kapasite nedeniyle ücretsiz biletleri festivalin Kweekweek sayfasından alabilirsiniz.

Festival programı ve filmler hakkında daha ayrıntılı bilgi için sizi buradan alalım.

Habersiz kalmayın
Bütenimize abone olun