Huzurlarınızda Batoman!

Batman’in Gotham City’den Japon feodal dünyasına yolculuk yaptığı Batman Ninja’da Bruce Wayne abimizin de anime aksanıyla Batoman olarak adlandırıldığını görüyoruz!

Her ne kadar sinema ve dizi uyarlamalarının ilgi ve pazarlama açısından gerisinde kalsalar da süper kahraman animasyon filmlerinin kendine has bit kitlesi olduğunu söyleyebiliriz. Örneğin Justice League: Flashpoint Paradox oldukça sevilen bir animasyon yapımdır. Yine de bu yapımlarda çok klasik, pek değişmeyen bir tat vardır. İşte DC Comics, belki de bu atmosferi biraz değiştirmek için, cesur bir karar alarak farklı bir işe imza atmış.

Joker de bildiğimiz Joker değil!

Japon anime sanatçısı Junpei Mizusaki’nin ellreine teslim edilen projede Batman, modern Gotham City’den Japonya’nın feodal dünyasına bir yolculuk yapıyor, azılı düşmanı Joker de yine karşısında! Fragmana baktığımızda, bu alışık olmadığı dünyada Japonca seslendirmesinin de yapıldığı Batman abimizin, Batoman olarak adlandırıldığını görüyoruz. Artık ne kadar yeşil çay içmiştir, ne kadar Japon kültürü ile ilgili gezilere katılmıştır, orasını bilemiyoruz ama Batoman abimizin kılıcını kuşanıp bir ninjaya dönüştüğünü görebiliyoruz. Joker’in de oldukça ürkütücü bir tarza dönüşmüş olduğunu söyleyebiliriz. Bildiğimiz gibi değil, bir tuhaf!

Amerika’da izleyiciyle buluştu

Batman Ninja, 1 ve 2 Mayıs’ta özel gösterimlerle galasını yapacak. 8 Mayıs’ta ise Blue-Ray ve DVD olarak çıkacak. Batman Ninja, güzel atmosferinin yanı sıra seslendirmeden, karakter tasarımına Japon anime sanatına farklı bir bakış sunması açısından da oldukça kayda değer bir yapım. Ülkemizdeki meraklıları biraz beklemek zorunda kalablir. En azından şimdilik fragmanın tadını çıkarabilirsiniz:

 

Habersiz kalmayın
Bütenimize abone olun