Grumpy Cat kahvede hedef yükseltti

İsmini internet fenomeni huysuz kediden alan Grumpy Cat Coffee Company, çekirdek kahve satışlarına başladı. Marka adı altında dört farklı kahve türü satışa çıktı

2012’de ilk olarak sosyal haberleşme sitesi Reddit’te yayınlanan fotoğraflarıyla ünlenen ve kısa sürede bir internet fenomenine dönüşen Grump Cat (Huysuz Kedi), bilindiği üzere pençelerini kahve dünyasına da atmıştı. 2013 yılında kurulan Grumpy Cat Coffee Company (marka adı ile Grumpuccino), daha çok soğuk ve aromalı kahvelere ağırlık vermişti. Ancak yeni atılan bir adımla Grumpy Cat paketlerinde çekirdek kahve satışları başladı. Grumpy Cat paketlerinde Colombia Narino, Guatemala Antigua, Panama Don Pepe ve Colombia Decaf kahveleri satılacak. Kahveler ülkemizde de satılır mı bilemiyoruz ama yurtdışında satış fiyatları 12 ozluk paketler için (yaklaşık 350 gram) 18-20 Dolar arasında değişiyor. Direct Trade anlayışıyla sunulan kahveler ile sürdürülebilir tarım ile yüksek kaliteli kahveler sunulması hedefleniyor.

Gerçek adı Tardar Sauce olan Grumpy Cat, bir fenomene dönüştükten sonra kısa sürede sahibine de milyon dolarlar kazandırmıştı. Grumpy Cat, kedilere verdiği ödüllerle bilinen Friskies Awards’ta da yaşam boyu başarı ödülü almıştı.

Habersiz kalmayın
Bütenimize abone olun