Geleceğe Dönüş fanları İstanbul Modern’de buluşuyor

Bu yıl 30. yılını kutlayan Geleceğe Dönüş serisinin hayranları İstanbul Modern’de buluşuyor. Program kapsamında Zamanda Yolculuk (Back In Time) belgeselinin Türkiye prömiyeri de gerçekleştirilecek

İstanbul Modern Sinema,Sinema Sponsoru Türk Tuborg A.Ş.’nin katkılarıyla ve Geleceğe Dönüş Fan Kulübü ortaklığıyla 30. yıldönümünde Geleceğe Dönüş gününü kutlama amacıyla dünyada bir ay önce gösterime giren Zamanda Yolculuk (Back In Time) belgeselinin Türkiye prömiyerini gerçekleştiriyor. 21 Kasım Cumartesi günü saat 15.00 ve 17.00’de yönetmenliğini Jason Aron’ın üstlendiği, ABD-İngiltere-KanadayapımıZamanda Yolculuk Türkçe altyazılı olarak İstanbul Modern Sinema’da gösterilecek. Gelmiş geçmiş en büyük zamanda yolculuk üçlemesini ele alan bu eğlenceli belgesel; oyuncular, ekip, tarihçiler ve hayranlarla yapılan röportajlardan filmin en büyük kahramanı, zaman makinesi otomobil DeLorean’ın yeniden üretilmesine kadar bugün halen yankıları hissedilen Geleceğe Dönüş efsanesini coşkuyla anıyor.

Fan videoları da izlenebilecek

Yönetmen Robert Zemeckis ve yapımcı Steven Spielberg 1985’te gişe rekorları kıran Geleceğe Dönüş serisi ile sinema tarihinin en iyi zamanda yolculuk filmlerini çekmiş, halen popülerliğini koruyan üç filmlik bu macerayla günümüzde de sayısı artmaya devam eden, büyük bir hayran kitlesi oluşturmayı başarmışlardı. Serinin kahramanları Marty McFly ve Doc Brown 1989’da çıkan devam filminde gelecekte tam olarak 21 Ekim 2015 tarihine yolculuk yapmışlardı. Bu yıl 30. yıldönümünü kutladığımız efsane serinin perde arkasını anlatan Zamanda Yolculuk belgeseli dışında fan videoları da izleyiciyle buluşacak.

 

 

Habersiz kalmayın
Bütenimize abone olun