Bu Daredevil bambaşka!

Netflix’te yayınlanan dizisiyle televizyonda da vücut bulan Daredevil, yeni başlayan çizgi roman serisinde ise cesur çizgilerle başka bir boyuta ulaşıyor

All New All Different ile art arda yeni serilere başlayan Marvel, bu süreçte Daredevil’ı da farklı bir boyuta taşıyor. Evet, karakterde ciddi bir değişim yok. Siyah kostümü çok da yenilik sayamayazı ama daha ilk sayfayı çevirdiğinizde karşınızdakinin bir Marvel çizgi romanı olduğundan şüpheye düşüyorsunuz. Charles Soule’nin hikayesini yazdığı bu yeni seride çizer Ron Garney ve renklendiren Matt Milla, yarattıkları atmosferle heyecan verici ve cesur bir işe imza atmışlar. Hikayenin kendisine dair bir şeyler söylemek için henüz erken. Ancak hikayenin en ilgi çekici olayı söyleyebiliriz. Siyah kostümle dönen Daredevil’in yanında bu kez bir çaylağı var. Gambit’e benzeyen bu çaylağın adı Blindspot. Daredevil’ı da bu hikaye içerisinde bir mentör olarak görüyoruz. Blindspot’un ilk öğrendiğimiz özelliği ise görünmezlik. Bunu da bir çeşit cihazla yaptığını düşünüyoruz. Zira pile ihtiyaç duyuyor.

Red Wolf kendi serisine kavuştu

Marvel’in bu hafta ilk bölümünü yayınladığı Red Wolf da haftanın diğer önemli gelişmesi olarak karşımıza çıkıyor. Red Wolf, Marvel’in bir kızılderili kahramanı ilk kez kendi serisinde anlatması sebebiyle önem taşıyor. Bu hafta başlayan diğer serilerse All-New Inhumans, All-New X-Men, Guardians of Infinity, The Totally Awesome Hulk ve Spidey.

 

red-wolf

Habersiz kalmayın
Bütenimize abone olun