Bach Günleri ilk kez Ankara’da

Klasik müziğin önemli etkinliklerinden Bach Günleri, bu yıl ilk kez Ankara’da düzenlenecek

Bu yıl 12. kez düzenlenecek olan Bch Günleri, artık Ankara’da da müzik severlerle buluşacak. Evet, “Ankara’nın taşına Bach” dediğinizi duyar gibiyiz. Hakan Erdoğan Production tarafından bu yıl 12’ncisi düzenlenen ve ‘Goldberg Varyasyonları’ gibi Bach’ın unutulmaz eserlerinin yorumlanacağı programıyla dikkat çeken festival, ilk kez Ankara’ya da uzanıyor. 19 Aralık’ta başlayacak olan programın İstanbul ayağı ve Ankara ayağı iç içe bir dizilime sahip. Yani önce İstanbul’da bütün program bitecek sonra Ankara’ya geçilecek değil. Bazı sanatçılar önce İstanbul’da sonra Ankara’da, bazıları ise önce Ankara’da sonra İstanbul’da sahne alacak. Örnek verirsek; İstanbul Bach Günleri, 19 Aralık’ta viyolonselin heyecan verici ismi Jiri Barta’nın İstanbul Deniz Müzesi’ndeki konseriyle başlıyor. Jiri Barta, 20 Aralık’ta da Ankara Akün Sahnesi’nde yer alacak.

Bach Günleri Yeni Yıl Konserleri

Avrupa’nın en eski Barok Müzik topluluğu Hortus Musicus’un efsanevi kemancısı ve direktörü Andres Mustonen bu sefer caz quarteti ile Türkiye’ye geliyor. Mustonen Art Jazz Quartet, 22 Aralık Salı saat 20.00’de Bach caz yorumuyla İstanbul Deniz Müzesi’nde olacak. Topluluk 23 Aralık Çarşamba saat 20.00’de Ankara Next Level Alışveriş Merkezi’nde Bach Günleri’nin Ankaralılar’a yılbaşı hediyesi olarak ücretsiz olarak sahne alacak. Bu muhteşem konserin ardından verilecek after party ile yılbaşı eğlencesi devam edecek.

Fransız Kültür Merkezi ve Estonya Büyükelçiliği tarafından desteklenen 12. Bach Günleri, Benjamin Alard’ın 24 Aralık Perşembe günü saat 20.00’deki Bach Goldberg Varyasyonları konserleriyle İstanbul Deniz Müzesi’nde sona erecek.

Programına tamamına ulaşmak, detayları incelemek ve etkinlikleri takip etmek için şu linklere bakabilirsiniz;

http://www.bachistanbulda.com/index.html

https://tr-tr.facebook.com/BachIstanbulda
 

Habersiz kalmayın
Bütenimize abone olun