Alice In Chains ‘fena’ geliyor!

Alice In Chains, yeni albümü ile iddialı geliyor. Öyle ki Cantrell albümdeki güzelliğini argo sıfatlarla pekiştirerek, ballandırarak anlatıyor. İlk single da Cantrell’i haklı çıkaran türden

Grunge akımının en önemli temsilcilerinden Alice In Chains, gümbür gümbür müzik yapmaya devam ediyor. Tabirimizi maruz görün, zira yeni albümün bikaç gün önce yayınlanan ilk single’ı The One You Know, kulağımızda nefis bir tat bıraktı. 2002 yılında solistleri Layne Staley’i kaybeden Alice In Chains, bir süre müzik dünyasından uzak kalmış, sonrasında Jerry Cantrell’in grubu yeniden kurmasıyla 2009 yılında sağlam bir geri dönüş yapmışlardı. Layne Staley’in yerini William DuVall almış, Black Gives Way to Blue albümü ile 2009 yılına damga vurmuşlardı. Üstelik Staley hayranları Duvall’ı pek de içselleştirememişlerdi. 2013 yılında The Devil Put Dinosaurs Here ile bir kez daha kulağımızın pasını alan Alice In Chains, beş yıl aradan sonra yeni bir albümle geliyor.

Cantrell’den ağız dolusu övgü!

Geçtiğimiz günlerde Guitar World’e konuşan Jerry Cantrell, albümün henüz tamamlanmadığını söylemişti. Grubun yaz boyunca turnelerinin olduğunu düşünürsek albümün çıkması sonbaharı bulabilir. Yine de yavaş yavaş yeni Alice In Chains şarkılarına kavuşacağız. Belki konserlerde belki yeni kliplerle. Zira Cantrell, bu albüm için oldukça iddialı. Guitar Wolrd’e verdiği röportajda argo ifadelerle albümde çok fena, çok güzel işler olduğunu söyleyen Cantrell (Tam olarak şöyle diyor: “There’s some really heavy sh.t, some really ugly stuff, some real beautiful stuff, some weirdo trippy sh.t”), bizi de fazlasıyla heyecanlandırdı. Yeni albümün ilk single’ı olan The One You Know da Cantrell’i haklı çıkaran türden.

 

 

 

 

Habersiz kalmayın
Bütenimize abone olun