Adalar’ın köpekleri de vapurlara binmek istiyor!

İstanbul Şehir Hatları’nda köpeklerin kafeslerde taşınmasının istenmesi hayvan sahipleri tepki gösterdi. Konu için imza kampanyası başlatıldı.

Adalar’da yaşayan ve köpek besleyen vatandaşlar, bugünlerde ciddi bir mağduriyet sorunu yaşıyorlar. Hem kendileri, hem de köpekleri. Change.org üzerinden başlatılan bir imza kampanyası ile verilen bilgilere göre, Şehir Hatları vapurlarına köpekleriyle girmek isteyenlerden, yalnızca ağızlık takmaları değil, köpeklerini kafeste taşımaları isteniyor. Konu ile ilgili 153’ün verdiği cevapta, kafes taşınmasının zorunlu olmadığı ağızlık ve sağlam bir tasmanın yeterli olduğu söylenmiş. Yine de uygulamada insiyatiflerin farklı kullanılması sebebiyle zorluklar yaşanmaya devem ediliyor.

Çaresiz bırakan bir karar

Kampanyayı başlatan Özge İrikök, Facebook ve Instagram üzerinden paylaştığı fotoğrafta kendilerinden hala kafes istendiğini belirterek şu bilgilere yer veriyor:

“Arkadaşlar merhaba, bilenler bilir ki ben köpeğim Bal ile beraber Büyükada’da yaşıyorum. Dün Bal’ı Kadıköy’e veterinere götürmek istediğimde Şehir Hatları’nın yeni bir uygulamasından haberim oldu.

Evcil hayvanları artık kafessiz vapura almıyorlar, özellikle köpekler için ise kafes + kafes içinde de olsa ağızlık istiyorlar ve kafesi insanların kendileri temin etmeleri gerekiyor. Yani köpeğiyle vapurla karşıya geçecek veya adaya gidecek birisi yanında bir de bilmem kaç kilo kafes taşımak zorunda, peki köpek ve kafesi hangimiz taşıyabiliriz ki…

Bir karar alınmış ama tamamen insanları çaresiz bırakarak.

153ü arayıp Ulaşım-Şehir Hatları kısmından şikayet oluşturmak çok önemli, ne kadar şikayet gelirse o kadar etkili olacaktır. Şikayet oluşturduğunuzda 153 görevlisinden Şehir Hatları’ndan gelecek cevabı talep etmeniz en sağlıklısı olacaktır. Çünkü aramalara verdikleri cevabın aksine bu kural şu anda iskelelere taraflarından gelen talimat ile uygulanmaktadır.

Bunun için bir de Change.org üzerinden bir kampanya oluşturdum, daha ne yapabilirim bilmiyorum. Desteğinizi bekliyorum, kampanyayı paylaşarak olabildiğince yayarsanız sevinirim.”

İmza sayısına neredeyse ulaşıldı

Hem Change.org’daki imza gerekçesi olarak paylaşılan yazılarda, hem de facebook ve instagram paylaşımındaki yorumlarda sorunu yaşayan başka kişilerin de tepkilerini görebilmek mümkün. 25 bin kişi hedeflenen kampanyada biz bu haberi yazarken 15 bin 39 rakamına ulaşılmış durumda. Uygulamanın haksız bir uygulama olduğuna inanıyorsanız siz de imza kampanyasına buradan katılabilirsiniz.

 

https://www.instagram.com/p/BVFWiq7hrvN/

Habersiz kalmayın
Bütenimize abone olun